•  м. Миколаїв, вул. Молодогвардійська, 36
  • +38 0512 59-07-07
  • averbukh63@gmail.com
  • +38 050 337-20-53
  •         

Психологічна допомога в Миколаєві в клініці доктора Авербуха А.І.

 

Кожен з нас, стикаючись з людьми, які п'ють, приходять до розуміння, що алкоголізм це хвороба і значить лаяти алкоголіка за те, що він п'є - все одно, що лаяти хворого на туберкульоз за те, що він кашляє. Його потрібно лікувати. І якщо він має бажання, то лікування алкоголізму в Миколаєві можна зробити ефективно і гарантувати результат кожному, хто звернеться. Але тут мова піде не про людей, які п'ють, а про родичів цих людей, тим більше в нашій країні ми всі десь родичі хворих на алкоголізм. Буває так, що на прийом приходить жінка і запитує: «Мій чоловік п'є, що мені робити?» відповідь на це питання напрошується сам собою: «Наведіть чоловіка, і я його вилікую». 

Але ця рада є для більшої частини жінок позбавленим сенсу, якби вона могла привести чоловіка, вона б уже зробила, не чекаючи ради. Що ж їй робити, якщо чоловік, дитина, близький і не чужа для вас людина несподівано змінюється, йде в інший світ, залишаючи вас наодинці з незрозумілим почуттям провини і відстороненості?

 

 

Розглянемо деякі ідеї для дружин алкоголіків, враховуючи що чоловік не хоче лікуватися.

Принципово ми повинні змінити життя жінки.

Перше твердження, що алкоголізм - хвороба ми вже обговорили і тому перестанемо лаяти, кричати, чіплятися, скаржитися. Ми знаємо, що це марно. Ми повинні переключити увагу на керівництво своїм життям, яка стала некерованою через спроби когось змінити. Подивіться на себе з боку. Що таке дружина алкоголіка. Всі розмови про те, який чоловік сьогодні, а який він був вчора, а позавчора. Згадайте себе дитиною, згадайте свою шкільну фотографію, згадайте, якою ви були, ясно згадайте цю дівчинку, яка про щось мріяла, у неї були захоплення і плани. А тепер невже все життя зводиться до питання прийде чоловік тверезим або п'яним. Яка вам різниця, якщо ви живете своїм життям, а не його.

Друге положення: сім'я - замкнута система. Багато хто погодиться, що будь-яка зміна поведінки одного члена сім'ї обов'язково викликає зміну поведінки у інших членів сім'ї. І якщо ви робите 100 раз одне і те ж і 100 раз отримуєте один і той же результат. Може бути, є сенс для отримання іншого результату вчинити по-іншому. Змініть свою поведінку (на себе ви можете подіяти) і тоді, швидше за все змінитися поведінка чоловіка.

 

Але як?  Дайте відповідь спокійно для себе:

 • Яким чином Ви допомагаєте чоловікові пити?
 • Як саме Ви це робите?
 • Може бути, Ви приховуєте його пияцтво?
 • Віддаєте борги, зроблені чоловіком?
 • Телефонуйте на роботу і говоріть, що чоловік хворий, в той час коли він просто п'яний?

 

Хіба це не допомога. Він самостійна людина і повинен нести відповідальність за свої вчинки.

Наступний крок - подумайте і складіть список тих людей, кому ви заподіяли зло і спробуйте загладити провину перед ними. Багато жінок дивуються від цього питання.

Якщо у Вас є діти, подумайте, скільки уваги Ви їм не додали, чекаючи і борючись з п'яним чоловіком. Коли Ви в останній раз відвідували батьків. У Вас є подруги, з якими Ви припинили спілкуватися через п'яного чоловіка. Всі ці люди чекали Вашої підтримки, і у Вас може з'явитися бажання загладити цю провину. Зробіть це.

 

Ми можемо визнати помилки, які робили, і почати виправляти їх. У міру того, як Ви ясніше розумієте, свої проблеми, в кожній з вас є всі сили почати нове повноцінне життя:

 1. визнати, що алкоголізм - хвороба; перестати лаяти, кричати, чіплятися і скаржитися, ви знаєте - це марно;
 2. змінити своє, а не чуже поведінку;
 3. жити своїм життям, а не життям чоловіка;
 4. проводити час з дітьми, батьками, подругами.

 

Почніть одного дня. Скажіть собі:

 • Тільки сьогодні я проводжу цей день, і не буду намагатися вирішити всі проблеми мого життя.
 • Тільки сьогодні я буду насолоджуватися життям, буду щасливою.
 • Тільки сьогодні я не буду намагатися підігнати все по свої мірки.
 • Тільки сьогодні я буду поступливою, життєрадісною, буду хвалити людей за те, що вони роблять, і не стану засуджувати за те, що вони не можуть зробити.
 • Я не буду намагатися когось поліпшити або контролювати, кого-небудь крім себе.
 • Тільки сьогодні я знайду трохи часу, щоб відпочити і усвідомити яке життя, і якою вона може бути.
 • Тільки сьогодні я гляну на життя свіжим поглядом і виявлю, що воно чудово.

 

В добру путь! З повагой до вас, доктор Олександр Авербух.

Телефони:
+38 (0512) 59-07-07
+38 050 337-20-53
+38 096 337-20-53

 

Вас також може зацікавити:

 

Задати запитання

Клиника Доктора Авербуха А.И. - задать вопрос