•  м. Миколаїв, вул. Молодогвардійська, 36
    • +38 0512 59-07-07
    • averbukh63@gmail.com
    • +38 050 337-20-53
    •         

Лікування алкогольної енцефалопатії в Миколаєві в клініці Доктора Авербуха

 

Ще в далекому 1887 році С.С. Корсаков у своїй дисертації описав своєрідний психоз, що поєднується з поліневритом. Це був розлад пам'яті на події, які недавно були, або пацієнт не пам'ятав навіть те, що з ним відбувалося протягом останнього року. Такий психоз переходить в недоумство.

Існує велика кількість форм енцефалопатій з більш-менш тяжким ураженням мозку. Але інвалідність мозку може побачити навіть не фахівець.

Що ж таке енцефалопатія? Це мозкова недостатність. Кожен з нас зі шкільного курсу біології пам'ятає, як виглядає наш мозок. Сіра речовина - саме та частина мозку, де відбувається аналіз і переробка інформації і прийняття рішень. Площа поверхні мозку 2200 см2 і тому він може поміститися в черепній коробці тільки складений, звідси і утворюються звивини і борозни. Весь мозок розділений на 4 частки, кожна з яких має певні функції.


Але сіра речовина мозку покриває не тільки кору мозку. Навколо таламуса багато областей, що мають сіру речовину - це лімбічна система, що відповідає за емоції і потяги. Зберігання та вилучення інформації з'єднує несвідоме з корою головного мозку (зі свідомістю). Що ж відбувається, коли ми п'ємо 20 грам чистого алкоголю - на годину розщеплюється в печінці, а частина, що залишилася алкоголю просто вбиває клітини нашого мозку. І перші ознаки порушення функцій мозку - це погіршення пам'яті, зниження уваги, працездатності і критики, депресивні стани, погіршення сну. І чим більше цих проявів, тим більше тяжкість ураження структур головного мозку, а це, в свою чергу, змінює характер.

Скільки разів мені доводилося чути про людину, що він добрий, порядний, добрий, спокійний, працьовитий, врівноважений, наполегливий і т.д. і часто описуємо цими епітетами риси характеру. Але, по суті, риса характеру - це стійкий стереотип поведінки в певних ситуаціях. І розглядати поведінку без ситуації не маємо ніякого сенсу.

Ми можемо визначити рису характеру як боягузтво для людини, яка боїться стоматолога. Але та ж людина в іншій ситуації може проявити небачену сміливість. Тому відривати стереотип поведінки від ситуації, більш того, привласнювати йому рису характеру, по крайней мере, нелогічно. Давайте краще подивимося на реакцію, які змінюються в зв'язку з вживанням алкоголю.

 

У здорової людини ми можемо передбачити, як він буде діяти в тій чи іншій ситуації. Ці реакції можуть бути більш-менш виражені, але вони передбачувані.

 

Реакцію людини, яка зловживає алкоголем в тій чи іншій ситуації передбачити складно.

Характер (а саме стереотип поведінки в зв'язку з ситуацією) залежить від світогляду, знань, досвіду, отриманого індивідуумом в процесі життя, а також стереотипом автоматичних дій - реакцій (навичок). Це дозволяє будь-якій людині в дуже короткий термін зрозуміти ситуацію і дати швидкий адекватну відповідь. Оскільки характер - це набір автоматичних дій і певною мірою кожна людина залежить від свого характеру. В силу наростаючої інвалідизації мозку втрачається така залежність людини від характеру. Він не може скористатися тим набором автоматизованих дій, тобто без апарату характеру. Як фізик без апарату математики не зможе описати будь-які явища, так залежний від алкоголю людина не має постійного набору адекватних дій. І все поведінка залежить від ситуації: сьогодні один набір дій, а завтра в тій же ситуації вже інший. Але це вже нова особистість. У здорової людини мотиви або спонукання формуються в процесі досвіду. Якщо в одних і тих же ситуаціях стереотип поведінки закріплюється, то мотив або спонукання стає невід'ємною характеристикою особистості. У нашому випадку у людей залежних це сталість реакцій порушується. Якщо до вживання алкоголю можна було передбачити як буде вести себе людина в певній ситуації, то з розвитком алкоголізму поведінка залежить від випадкових фактів або подій.

Термін «деградація» передбачає стійке зміна центральної нервової системи, зміна вольової, емоційної та інтелектуальної складової. Ми розглянемо інтелектуальний дефект, так як він не так очевидний як інші.

У мисленні алкоголіків з'являється конкретність в поєднанні з вузькістю мислення. Спробуйте запитати алкоголіка, чим відрізняється птах від літака? 6-річна дитина легко відповість на це питання. Порівняйте відповіді, проаналізуйте їх. У алкоголіка порушується пам'ять, особливо процес запам'ятовування.

Такі зміни називаються енцефалопатією, зазвичай токсичної. Енцефалопатія найчастіше - процес незворотний. Варто ще раз сказати і підкреслити той факт, що інвалідність або смерть - це типовий вихід з таких станів.

Що ж робити, якщо у Вас був психоз, якщо Вам поставили діагноз «алкогольна енцефалопатія» або «алкогольна залежність»?

 

Звичайно ж, КИНУТИ ПИТИ І ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЛІКАРЯ нарколог! Як би це не було важко. Тільки тоді у Вас є шанс!

 

Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефонамз 9.00 до 18.00:
+38 (0512) 59-07-07
+38 050 337-20-53
+38 096 337-20-53

 

Вас також може зацікавити:

 

Задати запитання

Клиника Доктора Авербуха А.И. - задать вопрос